Монтана и Черноморец ще играят за пето място при момичетата U16

26-06-2021 17:08 | BGbasket.com

Монтана 2003 и Черноморец са отборите, които ще се изправят в мача за пето място в държавното първенство за момичета U16 в София. Днес отборите спечелиха мачовете си в зала „Универсиада“ съответно срещу Светкавица и Дунав Русе, които ще играят за седмата позиция.

В оспорван мач Монтана се наложи над Светкавица с 49:43, като след равностойна първа част монтанки дръпнаха далеч напред до почивката за 32:20. Светкавица върна интригата през третата десетка и се доближи само на три точки, но до края Монтана успя да запази аванс и да изведе мача до победа.

Цветелина Върбанова вкара 14 точки за победителките, а с 11 се включи Виктория Ячева. За Светкавица Хелин Шакироглу завърши с 14 точки и 8 борби.

В другия мач Черноморец 2014 удържа Дунав Русе с 51:40, след като изигра отлично първо полувреме. Бургазлийки бързо увеличаваха аванса си, за да стигнат до 29:8 на почивката. Въпреки силна трета част и спечелена и четвърта, русенки не успяха да настигнат съперника си.

Мария Томова записа 13 точки за победителките, а с 12 точки, 10 борби, 7 асистенции и 5 отнети топки завърши Димана Костова. За Дунав Евелин Бляхова завърши с 11 точки и 7 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СВЕТКАВИЦА (16) - МОНТАНА 2003 (16)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ДУНАВ РУСЕ (16) - ЧЕРНОМОРЕЦ 2014 (16)