Рилски спортист и Локомотив София ще определят шампиона при момичетата U16

26-06-2021 21:21 | BGbasket.com

Рилски спортист и Локомотив София са финалистите в държавното първенство за момичета U16. Те спечелиха днешните си полуфинални сблъсъци с Берое Стара Загора и Славия в зала „Универсиада“ в София. Съответно загубилите ще се срещнат в мача за трето място от 13:00 часа, а финалният сблъсък е от 15:00.

Страхотно второ полувреме донесе победата на Рилски спортист с 59:40 срещу Берое Стара Загора в първия полуфинален мач. След много смени на водачеството и изравнявания през първата половина на срещата се стигна до закономерното 21:20 в полза на самоковки на почивката. Страхотно начало на третата част със серия от 12:0 ги откъсна далеч напред, като се съумяха да задържат и увеличат още повече преднината си, за да стигнат до категоричната победа.

Ивана Бонева допринесе с 19 точки, 6 отнети топки и 5 борби за победителките, 16 точки плюс 8 борби и 6 асистенции добави Моника Борисова, а с 14 точки и 8 борби приключи Деница Манолова. За Берое най-резултатни с по 13 точки бяха Яна Карамфилова (7 борби) и Гергана Маданкова (5 борби).

Лоомотив София спечели драматично столичното дерби срещу Славия във втория полуфинал с резултат 75:69. Цялото първо полувреме премина с малко предимство за Локомотив, като само в един момент разликата стана двуцифрена. Славия спечели третия период, за да се доближи само на пет точки от съперника си и да остави всичко да се реши в края. Разликата остана малка до минути преди края, когато славистките бяха само на четири точки зад съперника си. Той обаче успя да задържи аванса до самия край и да вземе победата и мястото във финала.

Симона Бояджиева направи дабъл дабъл от 22 точки и 12 борби за победителките, с 18 плюс 5 асистенции и 4 борби се включи Моника Георгиева, а 12 отбеляза Денислава Иванова. За Славия Анджела Стамболян регистрира 21 точки и 5 борби, а с по 14 се отчетоха Елена Драгоева (5 борби) и Елена Георгиева (7 борби).

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА РИЛСКИ СПОРТИСТ (16) - БЕРОЕ СТАРА ЗАГОРА (16)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛОКОМОТИВ СОФИЯ (16) - СЛАВИЯ (16)