Драма с две продължения класира Дунав пети при момчетата U16, седмо място за Чавдар

(сн: BGbasket.com)
27-06-2021 13:17 | BGbasket.com

Невероятна драма се разигра в мача за петото място на Държавното първенство за момчета U16, което завършва днес в Русе. Дунав спечели двубоя срещу Левски в зала „Дунав“ с 84:78, като двата тима се нуждаеха от две продължения, за да определят крайния победител.

Русенци водеха през голяма част от мача, но пропиляха 13 точки аванс и бяха близо до това да загубят, като тройка в последните секунди на Стоян Чешмеджиев прати мача в продължение. В него играта вървеше кош за кош, като този път Кирил-Александър Стоилов вкара за Левски в самия край и така се стигна до още пет добавени минути, където домакините все пак измъкнаха успеха.

Теодор Трифонов направи дабъл-дабъл за победителите от 23 точки и 11 борби, Асен Нейков се отчете с 20 точки и 15 борби. Виктор Благословинов вкара 17 точки, с 11 е Стоян Чешмеджиев.

За Левски Момчил Кадиев бе над всички с 28 точки, Камен Атанасов отбеляза 15, с 12 е Максим Бочев.

На седмата позиция в крайното класиране завърши Чавдар Троян, който спечели убедително последния си мач срещу Академик Бултекс 99 с 87:51. Баскетболистите на Лъчезар Диков и Цветослав Острев натрупаха двуцифрена преднина още през първата четвърт и не я изпуснаха до последно.

Славян Лишев завърши с 20 точки и 8 борби за победителите. Михаил Кръстев вкара 16 точки, с 12 е Георги Бойнов, а 10 добави Тервел Бажанов.

За пловдивчани Петър Ралчев реализира 12 точки, Ради Глухчев има 11, с 10 е Кристиян Желев.