Славия и Спартак ще играят за петото място при момичетата U14

(сн: BGbasket.com)
09-07-2021 17:47 | BGbasket.com

Славия и Спартак Плевен ще играят за петото място на Държавното първенство за момичета U14, което се провежда в Русе. Двата тима си осигуриха сблъсък един срещу друг, след като спечелиха днешните си мачове в зала „Дунав“.

В първата среща Славия надви убедително Рилски спортист със 77:42. Столичният тим поведе с 20 точки аванс още след първото полувреме, а след силна последна четвърт направи победата си още по-изразителна.

СНИМКИ ОТ МАЧА

Старши треньорът на тима от Самоков Теодора Бозова не довърши срещата, тъй като бе изгонена в последните минути заради две технически нарушения. Въпреки това обаче тя остана в залата, макар по правилник да трябва да я напусне. До края на мача пък отборът бе воден от Йордан Бозов, който обаче няма права за това. Сериозните гафове бяха подминати от длъжностните лица, като не последва никаква реакция нито от съдиите, нито от масата.

Много по-драматичен беше другият мач, в който Спартак Плевен надви Локомотив София с 35:34.

След сравнително равностойно първо полувреме столичният тим водеше с 23:19. Той обаче изигра слаба трета четвърт, в която отбеляза едва 2 точки. Така Спартак стигна до пълен обрат и преди последната част вече водеше с 30:25.

В заключителната четвърт Локомотив отново си върна водачеството, но след кош и фаул малко повече от минута преди сирената тимът от Плевен отново излезе напред. Това се оказа и решаващо, тъй като до края никой не успя да се разпише.