Дунав Русе ще играе за титлата при 14-годишните момичета

(сн: BGbasket.com)
09-07-2021 21:41 | BGbasket.com

Дунав Русе ще играе за титлата на Държавното първенство за момичета U14, на което е домакин. Тимът постигна убедителна победа срещу Левски с 65:36 във втория полуфинал в турнира, който се проведе тази вечер в зала „Дунав“.

В спор за златните отличия Дунав ще има за съперник Берое Стара Загора, който по-рано днес надви Светкавица.

Домакините започнаха по-добре мача и още след десет минути игра имаха двуцифрена преднина – 18:8. Подемът в играта на русенки продължи и на почивката те се откъснаха с 31:14.

След паузата играта вървеше сравнително равностойно, като преди заключителните десет минути Дунав водеше с 50:31. В паузата между третата и четвъртата четвърт обаче възникна напрежение между част от феновете, като имаше спречкване и размяна на реплики, но до по-сериозно инциденти не се стигна. В оставащото време разликата отново започна да расте и до края тимът спечели още по-убедително.

Никол Йовчева отбеляза 17 точки за победителите. Ивета Петрова вкара 16, 11 от които през първата четвърт. Ина Димова добави 11 точки.

Теодора Михайлова отбеляза 10 точки за Левски.