България U16 остана без победа на Чалънджъра в София

(сн. БФБ)
21-08-2021 20:41 | BGbasket.com

Националният отбор по баскетбол за момчета U16 загуби и последния си мач от европейския Чалънджър в София. Тимът ни отстъпи на Латвия с 65:72 тази вечер в зала „Триадица“ и остана на последното място в своята група с четири поражения.

Двубоят бе равностоен през повечето време, но силни минути за гостите през второто полувреме им позволи да натрупат разлика и да не я изпуснат до последно.

Турнирът в София бе спечелен от Полша, който спечели всичките си мачове.

Срещата започна с доста ниска резултатност, а след десет минути гостите водеха с минималното 11:10. За разлика от повечето мачове, нашите този път имаха малко предимство в подкошието. Играта продължи кош за кош, но след тройка в самия край на полувремето, на почивката латвийците отново водеха в резултата – 31:28.

След равностойни минути непосредствено след паузата, гостите взеха леко предимство, възползвайки се от повечето грешки на съперника и преди заключителната четвърт бяха напред с 53:45. След пет поредни точки на Латвия в началото на последната част разликата за първи път стана двуцифрена. Въпреки това, „лъвчетата“ не се отказаха и успяха да заличат пасива си само до 4 точки при оставащи 47 секунди, но до края съперникът им удържа водачеството си и спечели.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за България с 18 точки, 12 има Стефан Михайлов. С 6 точки, но и с 10 овладени борби е Иво Корестилов.

За Латвия Томс Салнайс вкара 14 точки, с 13 е Харийс Каупманис.