Монтана си свърши работата срещу Шампион за една част

30-10-2021 13:27 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа нова убедителна победа в женската А група. На свой терен в зала „Младост“ доста по-опитният тим на домакините очаквано надви Шампион 2006 с 93:60, след като натрупа сериозна преднина още през първата четвърт и до края нямаше проблем да я задържи.

Победата бе трета поредна за отбора на Мануел Марков, който излезе начело в класирането без поражение до момента. Загубата пък бе първа за баскетболистките на Лъчезар Коцев, които вече са с баланс 1-1.

Домакините започнаха много силно мача и още в началото се откъснаха с 22 точки, а след десет минути игра водеха с 33:16. Вторият период бе доста по-равностоен, но Монтана 2003 поддържаше солиден аванс и на почивката разликата от първата четвърт се запази –, този път при 48:31.

След паузата българският вицешампион започна да доминира все по-осезаемо в подкошието. Шампион 2006 изпитваше трудности в нападение и така преди последната част изоставаше с 39:67. Резултатността и на двата тима се вдигна през заключителните минути, но Монтана 2003 продължи да води убедително и на практика мачът вече се доиграваше.

Най-голямото предимство на водения от Мануел Марков тим бе при борбите (49 срещу 27), като именно оттам дойдоха и повечето му точки. Домакините направиха 33 асистенции срещу 16 за опонента си. Освен това те вкараха всичките си 14 наказателни удара, които изпълниха, докато отборът от София бе 2/4.

Санта Окоцките-Балткоиене не бе в групата за мача, а Виктория Стойчева бе близо до трипъл-дабъл за победителите с 20 точки, 7 борби и 10 асистенции. Димана Макариева завърши с 16 точки и 8 борби, Марая Кинг има 14 точки и 11 борби, Евгения Нацкина вкара 12 точки, с 10 е Габриела Николова.

За Шампион 2006 Ванина Василева бе най-резултатна с 13 точки. Виктория Иванова реализира 11, 10 добави Микаела Дамянова, която овладя и 8 борби.