Берое Стара Загора безапелационен срещу Монтана 2003 за 4-0 в първата тройка

12-02-2022 19:38 | BGbasket.com

Берое Стара Загора победи Монтана 2003 за втори път от началото на програмата на първата тройка в женския шампионат. Като гости старозагорки се наложиха с резултат 99:75 и продължават без загуба с четири успеха до момента. Активът на монтанки пък е 2-2. Предстои пауза за Купата, като турнирът ще се проведе на 19-20 февруари в София. Следващият мач в първата тройка е между Монтана 2003 и Славия на 26 февруари, а Берое ще срещне същия съперник на 5 март.

След много смени на водачеството в изключително равностойна първа четвърт се стигна до резултат 24:24. Същото темпо се запази дълго през втория период, но Берое Стара Загора завърши полувремето с 15:2 и се откъсна напред за 50:40 на почивката. Гостите съумяха да запазят двуцифрен аванс през цялата трета част, а в края ѝ отбеляза шест безответни точки, за да доближи преднината си до 20 при 73:56. Категорична последна част за гостите направи победата им категорична.

Пет баскетболистки на победителките завършиха с двуцифрен актив. С по 20 точки и 5 борби завършиха Цветомира Шаренкапова и Саманта Лоджик, по 15 вкараха Виолина Кочева (8 асистенции) и Ребека Тобин (14 борби), а 13 плюс 6 борби регистрира Жаклин Златанова.

За Монтана Санта Окоцките-Балткоиене записа 20 точки, 8 асистенции и 6 борби, 19 точки и 6 борби добави Христина Иванова, а 16 плюс 7 – Димана Макариева.