Момчетата U16 остават в дивизия В след втора загуба в топ 4

(сн. fiba.com)
20-08-2022 20:11 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момчета U16 загуби мача за трето място на домакинското Европейско първенство, дивизия В от Белгия с 81:61. Така тимът ни не успя да се качи на подиума, а с това и да се класира в дивизия А за първенството догодина.

Мачът започна зле за отбора ни, който допусна серия от 13:2 на съперника и въпреки че успя да стопи голяма част от разликата до края на първата част, остана назад след нея. Белгия продължи да води, като постепенно увеличаваше аванса си, а след серия от 8:0 се откъсна по-сериозно напред. На почивката резултатът беше 40:27.

Темпото се запази след почивката, а нова серия, този път от 14:3 в полза на белгийците, доведе до разлика от 20 точки. Въпреки че продължиха да се борят до края, нашите не успяха да я наваксат и тя се запази и в крайния резултат.

В залата за мача бяха играчите на мъжкия национален отбор Дий Бост и Иван Алипиев и зам.-министърът на спорта Петър Георгиев.

(сн. BGbasket.com)

Александър Гавалюгов записа 17 точки и 5 асистенции за България, а с 15 точки и 9 борби се отчете Александър Жилев.

За победителите Фейе Талир се доближи до трипъл дабъл с 16 точки, 11 борби и 8 асистенции. 15 точки и 14 борби добави Елиът Амвиомпа.