Монтана 2003 не сбърка срещу седем от Рилски спортист

(сн. BGbasket.com)
10-12-2022 20:30 | BGbasket.com

Отборът на Монтана 2003 записа нов очакван успех в женското първенство. Тимът победи Рилски спортист с 82:60 като домакин след силна последна четвърт.

Съставът на Николай Господинов е с актив 7-2 и заема втората позиция във временното класиране, докато Рилски спортист е с 4 победи и 4 загуби и остава на трето място.

През първото полувреме тимът на Рилски спортист стоеше много равностойно срещу класния си противник. Монтана имаше аванс през цялото време, но не успя да натрупа по-сериозна преднина и почивката водеше с 39:32.

Малко след подновяването на играта разликата стана за първи път двуцифрена, а краят на третия период завърши при 61:49 за Монтана. Домакините доминираха и в заключителната четвърт. Преднината им достигна 20 точки, като в оставащото време на практика мачът се доиграваше.

Габриела Николова и Алекса Харт записаха  дабъл-дабъл – първата завърши с 15 точки и 11 борби, а втората – с 14 и 12 борби. Валерия Алексиева отбеляза 15 точки, с 12 са Александра Петрова и Анджелика Митрашинович, която изигра първия си официален двубой с тима на Монтана 2003.

За Рилски спортист, който бе с ротация едва от седем баскетболистки. най-резултатна бе Радина Илиева с 18 точки, 15 добави Деница Манолова. Близо до дабъл-дабъл остана Вероника Джикова, която завърши срещата с 13 точки, 7 борби и 9 асистенции.