Монтана 2003 с нова убедителна победа в А група

(сн. BGbasket.com)
17-12-2022 15:35 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа нов категоричен успех в женската А група. Опитният тим очаквано не срещна затруднения срещу Локомотив София, побеждавайки го с 88:27 в столичната зала „Триадица“.

Двубоят бе последен от първия етап в шампионата. Баскетболистките на Николай Господинов завършват на второто място с баланс 8-2, докато тези на Лилия Георгиева са пети с 3-7. По регламент отборите трябва да се разделят на две тройки в зависимост от класирането си до момента.

Гостите започнаха мача с 16 безответни точки, а след сравнително равностойни финални минути на първата част, след края й водеха с 24:8. Столичният тим продължи да изпитва трудности в нападение и през втория период, като след реализирани само 5 точки в него, на почивката вече изоставаше с 13:49.

Монтана 2003 продължи да диктува темпото и след паузата, като поддържаше разлика от около 35-40 точки и преди последната четвърт бе напред с 65:23. Въпреки че на практика мачът отдавна бе решен, гостуващият тим вдигна оборотите в оставащото време и спечели още по-убедително.

Победителите доминираха по всички показатели, като най-голямата разлика дойде от точките, вкарани под коша – 52 срещу 10.

Анджелика Митрашинович бе най-резултатна за успеха с 19 точки, Валерия Алексиева има 14, по 12 добавиха Алекса Харт и Александра Петрова.

За Локомотив Мина Василева отбеляза 9 точки, със 7 е Гергана Цекова, като единствено те имаха повече от един кош от игра за отбора си.