Берое и Шампион с убедителни победи на старта при девойките U19

(сн. БФБ)
11-05-2023 20:27 | BGbasket.com

Берое Стара Загора започна участието си на финалите за девойки U19 с убедителна победа. Баскетболистките на Таня Гатева надиграха Монтана 2003 след 87:39 в първия мач от група А, изигран в "Арена Самоков".

На практика тимът от Стара Загора реши всичко в този мач в първата четвърт от срещата. В нея Берое лимитира опонента си само до 8 точки и до почивката се откъсна с 58:21, като до края на двубоя нямаше проблеми да я запази.

Мартина Георгиева бе най-резултатна за успеха с 14 точки и добави 8 борби. Яна Карамфилова отбеляза 13 точки, с по 12 и 7 борби останаха Гергана Маданкова и Димана Костова.

За Монтана 2003 най-добра бе Светломира Попова, която отбеляза 9 точки.

Шампион 2006 записа първата си победа в финалната фаза от Държавното първенство за двойки до 19 години. Столичният тим победи Светкавица без затруднения с 96:61 във втория мач от група А в Самоков.

Още в началото на двубоя баскетболистките на Ирена Колева успяха да си осигурят двуцифрена преднина и до почивката води в резултата с 51:27. Светкавица успя да се опъна на съперника през третия период, като не му позволи да увеличи още аванса си. Силите на тима от Търговище не стигнаха през заключителната четвърт, за да направят обрат и така Шампион се поздрави с успеха.

За успеха по 22 точки отбелязаха Виктория Иванова и Елена Драгоева, като първата добави 8 борби, а втората - 7. С 14 точки и 5 асистенции завърши Анджела Стамболян, близо до дабъл-дабъл с 10 точки и 9 асистенции остана Албена Соколова, а Александра Тодорова е с 11 точни подавания.

Нил-Дениз Назимова бе най-добра за Светкавица и записа дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби. София Маринова остана на косъм от двойни показатели, като също отбеляза 14 точки и овладя 9 борби, с 11 завърши Ина Ненкова.