U19: Локомотив не отстъпи на Черно море, Рилски се справи с Левски

(сн. БФБ)
11-05-2023 21:03 | BGbasket.com

Локомотив София записа първата си победа във финалната фаза от Държавното първенство за девойки до 19 години. Баскетболистките на Лилия Георгиева победиха Черно море Одесос със 78:68 след оспорван мач в група В, изигран в "Арена Самоков".

Тимът от Варна поведе в началото на срещата след серия от 13:2, но столичният отбор се върна в мача до края на първия период излезе напред в резултата с 3 точки преднина - 20:17. Авансът на Локомотив стана двуцифрен през втория период, който бе и ключов за успеха. Черно море Одесос успя да спечели второто полувреме с 39:36, но това не бе достатъчно да стопи изоставането си.

Гергана Цекова бе най-резултатна за успеха с 19 точки и добави към тях 5 асистенции. Магдалена Георгиева отбеляза 18, дабъл-дабъл с 16 точки и 20 борби записа Маргарита Иванова.

Нелина Пемпирева и Зехра Салим отбелязаха по 17 точки за Черно море Одесос, Зорница Герасимова завърши срещата с дабъл-дабъл - 12 точки и 10 асистенции.

Рилски спортист също започна финалите при девойките U19 с победа над Левски след 81:70.

Баскетболистките на Маргарита Маринкова стигнаха до 20 точки преднина още след първите десет минути игра. Старши треньора на тима завъртя основните си състезателки, за да ги съхрани и така завъртя целия си състав. Частите до края на двубоя бяха равностойни между двата тима, но Левски не успя да се доближи достатъчно до съперника, за да направи обрат в края на мача.

За успеха най-добра бе Деница Манолова, като записа 17 точки на сметката си. Близо до дабъл-дабъл остана Моника Борисова, която завърши с 11 и 9 борби, по 10 вкараха Раня Абурая и Ивана Бонева (8 борби).

Никол Бонева бе най-резултатна за Левски с 14 точки и добави към тях 5 асистенции. По 11 отбелязаха Йоанна Йорданова и Бирсем Сами (7 борби), с 10 и 8 борби е Ивана Славова.