Левски - Черно море пак ще играят в Самоков, но за пето място

14-05-2023 16:49 | BGbasket.com

Левски и Черно море Одесос отново ще се срещнат в последния ден на държавното първенство за девойки, което се провежда в Самоков. Този път те ще се изправят в битка за петото място. Двата отбора бяха в една предварителна група, когато варненки спечелиха с близо 50 точки разлика - 88:41.

"Сините" се добраха до този мач благодарение на силно второ полувреме срещу Светкавица и главно отлична последна четвърт. След 20 минути игра те изоставаха с 14 точки - 31:45. Те обърнаха резултата едва минута преди края, за да триумфират със сирената с 66:64. Влязлата като резерва Ивана Иванова бе с най-голям принос за успеха със своите 16 точки, записани чрез много висок процент - 7 от 9 опита от игра, но слаб от фаула - 2 от 6. Капитанът Елена Христова добави 15, а с по 10 завършиха Никол Бочева и Бисрен Сами. За Светкавица най-резултатна бе Хелин Шакироглу с 13 точки, като 9 от тях бяха вкарани от наказателната линия.

Черно море Одесос нямаше никакви проблеми срещу Монтана (79:55), след като още на почивката водеше с 42:21. Нелина Пемпирева вкара 32 точки за успеха и направи коефициент от 36. Състезателките на Монтана изпълниха 25 фаула, но вкараха едва 13 от тях.