Берое е първият финалист при девойките U19

(сн. BGbasket.com)
14-05-2023 16:41 | Деляна Кадиева

Берое Стара Загора се класира за финала на Държавното първенство за девойки U19, което се провежда в Самоков. В първия полуфинал от турнира баскетболистките на Таня Гатева победиха Локомотив София със 73:50.

В спор за титлата утре Берое ще се изправи срещу домакина победителят от втория полуфинал между домакина Рилски спортист и Шампион 2006.

Двата тима започнаха равностойно срещата и чак в последните секунди на първата четвърт отбора от Стара Загора си осигури преднина от 3 точки - 15:12. През вторите десет минути Локомотив допуснаха лесни грешки в нападение, които позволиха на Берое да направят бързи атаки и да отворя аванс от 38:27 на почивката.

Баскетболистките на Лилия Георгиева съумяха да се доближат до противника на 6 точки в първите минути от третия период. Берое обаче се съвзе и върна разликата до 14 точки, а в заключителните десет минути стигна и до 21 точки преднина- 71:50.

За успеха най-резултатна бе Димана Костова с 15 точки, 14 вкара Деана Стояновска, Гергана Маданкова добави 13, близо до дабъл-дабъл с 11 точки и 9 борби остана Яна Карамфилова.

Гергана Цекова бе най-добра за Локомотив София със своите 11 точки, с 8 и 8 борби е Маргарита Иванова.