Златен дубъл за Локомотив София при момичетата U16

(сн. БФБ)
09-06-2023 16:57 | BGbasket.com

Локомотив София е новият шампион в Държавното първенство за момичета U16. Тимът спечели златен дубъл през този сезон, след като в зала „Триадица“ надви трудно Берое Стара Загора с 48:41 в повторение на финала за Купа БФБ. Отборът на Албена Бачкова пък остава със сребърните медали и в този турнир.

По-рано днес бронзът бе спечелен от Рилски спортист.

Двубоят започна с леко предимство за столичния тим, който след първата част поведе с 15:11. След като на два пъти Берое изравняваше през втория период, тимът стигна и до пълен обрат, но Локомотив отвърна с 9 поредни точки в последните три минути на полувремето, което започна при 27:19 в негова полза.

Ниската резултатност продължи и след паузата, а преди решителната четвърт авансът на домакините бе почти минимален – 33:31.Те отново дръпнаха с 8 в началото на последната част, като успяха да удържат преднината си до последно.

По 14 точки за победителите вкараха Ина Димова (9 грешки) и Ванеса Кокалова (11 борби). Деяна Станиславова добави 11 точки.

За Берое нито една състезателка не завърши с двуцифрен актив, като най-резултатна бе Габриела Коцева с 9 точки. Иванина Славова и Гергана Въчкова пък овладяха по 14 борби.