U16: Черно море Тича и ЦСКА с успешен старт в група Б

(сн. facebook.com/fanclubChernoMoreTicha)
13-06-2023 20:46 | BGbasket.com

Черно море Тича и ЦСКА записаха победи в група Б в първия ден от финалния турнир на Държавното първенство за момчета U16, което се провежда в зала „Христо Борисов“ във Варна.

В първия си двубой за турнира домакинът Черно море Тича надигра Доростол със 76:60.

Срещата бе оспорвана още от самото начало, като в края на първия период равенството между двата състава бе налице - 15:15. До почивката баскетболистите на Георги Бакалов успяха да си осигурят аванс от 3 точки - 37:34, а в третата четвърт го увеличиха до 6. Заключителната част се оказа ключова, след като тимът от Варна дръпна с двуцифрена преднина и я спечели с 19:9, за да затвори срещата с успех.

Светослав Славов бе най-резултатен за успеха на "моряците", като записа и дабъл-дабъл от 17 точки и 14 борби. Кристиян Мучев вкара 15 и овладя 7 борби, 11 добави Берк Иванов.

За Доростол Михаил Калинов отбеляза 26 точки, с 15 и 8 борби завърши Антоан Виденов, Венцислав Ангелов записа 13 и 7 борби.

В другия мач от групата ЦСКА стартира с победа срещу Академик Бултекс 99 с 67:59.

И тази среща започна равностойно, като в края на първите десет минути "армейците" разполагаха само с точка аванс. Във втората четвърт обаче баскетболистите на Планимир Дафинов дръпната с двуцифрена преднина и до почивката успяха да я запазят - 36:24. Тимът от Пловдив се опита да се върне в мача през последната част и я спечели с 16:11, но това не бе достатъчно, за да стопи изоставането си.

Марк Воденичарски бе най-добър за успеха на "червените" и завърши със 17 точки, 16 има Георги Христов, Никола Чапкънов добави 10 и 7 борби.

За Академик Бултекс 99 Кристиан Христов записа 17 точки, Светлозар Даракчиев завърши с 9 и 7 борби.