Ясни са първите полуфиналисти при момчетата U16

(сн. БФБ)
14-06-2023 15:42 | BGbasket.com

Тунджа Ямбол и БУБА Баскетбол са първите полуфиналисти в Държавното първенство по баскетбол за момчета U16, което се провежда във Варна. Те записаха втори победи на шампионата и в четвъртък в директен мач ще определят и кой ще спечели група А.

В първата среща за деня Тунджа Ямбол се наложи над Ломомотив София с 82:72.

Баскетболистите на Стойо Чолаков изиграха много силно първо полувреме, след което се откъснаха с 45:26. Столичният тим не се отказа и се доближи само на точка малко преди края на третата четвърт, но Тунджа не позволи пълен обрат и удържа водачеството си до последно.

Най-резултатен за успеха с 19 точки бе Георги Иванов, по 16 имат Стефан Касабов (17 борби) и Марк Шопов (13 борби).

За Локомотив Росен Панайотов се отчете с 19 точки, Иван Воденичарски има 18, 14 добави Ясен Попов.

В другата среща от групата БУБА Баскетбол надви Шумен с 97:73.

Двубоят започна много оспорвано, а след първата четвърт отборът от София имаше почти минимален аванс при 28:26. Ключов се оказа втория период, който БУБА спечели с 36:9 и на почивката се откъсна с аванс от 29 точки. След сравнително равностойна трета част тимът поведе с 88:56 и макар Шумен да спечели последните десет минути, това нямаше как да промени крайния изход.

Ивайло Груев завърши с 25 точки за победителите, Мартин Александров има 22 и 7 борби, а Ивайло Скрински се отчете с 21 точки, 9 борби и 7 асистенции (5 грешки).

За Шумен над всички с 27 точки и 14 борби бе Владислав Станев, Росен Узунов има 14 точки (5 грешки), 10 добави Александър Иванов (7 грешки).