Късна драма прати Доростол на финал при 16-годишните

(сн. facebook.com/Dorostol.BK)
16-06-2023 17:50 | BGbasket.com

Доростол е първият финалист в Държавното първенство за момчета U16 през този сезон. Тимът се класира за мача за трофея, след като в невероятна драма днес в зала „Христо Борисов“ във Варна надви БУБА Баскетбол с 69:68. Отборът от Силистра навакса изоставане от 15 точки в хода на мача и спечели след кош 3 секунди преди края.

Финалът е първи за Доростол в тази възраст, след като през 2021 г. тимът се пребори за бронза в шампионата. За първи път в последните четири сезона пък БУБА няма да играе финал, след като в предишните три печелеше сребърните медали.

На финала в събота победителите от този двубой ще се изправят срещу Черно море Тича или Тунджа, докато загубилите ще играят за бронза.

БУБА започна по-добре мача и след десет минути игра поведе с 18:10. Авансът му достигна 14 през втория период и въпреки че съперникът се доближи само на 4, на почивката разликата отново бе двуцифрена – 33:23.

Столичният тим имаше предимство и в началото на второто полувреме, но след това Доростол взе инициативата и преди решителната четвърт намали за 45:50. Натискът на състава на Лъчезар Тодоров се засили и шест минути преди края се стигна и до пълен обрат – 57:55. Играта продължи кош за кош с нова поредица от смени на водачеството.

При оставащи 10 секунди на часовника БУБА водеше с 68:66, но 3 преди края Венцислав Ангелов вкара ключова тройка за отбора си, връщайки преднината му. Ивайло Желев очаквано взе прекъсване, но за краткото време след това тимът му не успя да се разпише и победата отиде за съперника.

Михаил Калинов бе най-резултатен за победителите с 27 точки. Антоан Виденов има 16 точки и 8 борби, а с 12 борби завърши Михаил Йорданов.

За БУБА 28 точки реализира Ивайло Скрински. Мартин Александров записа 20 и 14 борби, а Ивайло Груев добави 13 точки и 8 борби, но с 8 грешки.