Тунджа Ямбол се пребори за финал при 16-годишните

(сн. BGbasket.com)
16-06-2023 20:10 | BGbasket.com

Тунджа Ямбол е вторият финалист в Държавното първенство за момчета U16 през този сезон. Тимът се класира за мача за трофея, след като в зала „Христо Борисов“ във Варна се пребори с домакините от Черно море Тича с 68:57.

На финала в събота отборът от Ямбол ще се изправи срещу победителя от първия полуфинал Доростол, докато Черно море Тича и БУБА Баскетбол ще се борят за бронзовите медали.

Баскетболистите на Здравко Янчев започнаха по-силно срещата, но "моряците" бързо влезнаха в мача и поведоха след десет минути игра с 14:11. През втория перио обаче Тунджа Ямбол успя да дръпне в резултата и до почивката разполагаше с преднина от 8 точки - 33:25.

След подновяването на играта тимът от Ямбол успя да стигне и до двуцифрен актив от 13 точки, след като спечели частта с 15:10. Съставът на Георги Бакалов се опита да стопи разликата през заключителния период, но времето не бе достатъчно, за да стигнат до равенство в мача.

Никола Нанков бе най-резултатен за победителите с 24 точки. Стефан Касамов и Георги Иванов оформиха дабъл-дабъл, като първият завърши с 13 точки и 18 борби, а вторият - 10 и 10 борби, като добави към тях и 6 асистенции. Никола Енчев отбеляза 12.

За Черно море Тича по 13 точки вкараха Кристиян Мучев (8 борби) и Кристофър Узунов (7 борби). Станислав Колев добави 12 точки.