Академик Бултекс 99 завърши пети при момчетата U16

(сн. facebook.com/plovdivbb)
17-06-2023 12:52 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 спечели мача за пето място от финалния турнир за момчета U16 във Варна. Така на шесто място в класирането остава днешният му съперник ЦСКА, следван от Локомотив София и Шумен на седма и осма позиция.

Пловдивчани се наложиха над ЦСКА с резултат 74:63. След отлична първа четвърт за „червените“, спечелена с 19:7, Академик започна да топи разликата, като на почивката тя бе под 10 точки. След отлична трета част пловдивчани обърнаха резултата, а през последната изведоха мача до победа.

За победителите капитанът Кристиан Христов записа 19 точки и 5 борби, а по 15 точки добавиха Ивайло Христов (11 борби) и Николай Кадънков. За ЦСКА Марк Воденичарски вкара 18 точки и направи 8 асистенции, а с 12 точки и 9 борби се отчете Мартин Георгиев.

В мача за седмата позиция Локомотив София се наложи над Шумен с 83:60. Страхотно начало и първа четвърт, спечелена с 19 точки разлика от столичани, дадоха тон на мача. Шумен успя да спечели втората и четвъртата част с малка разлика, но така и не успя да стопи големия си дефицит.

Ясен Попов завърши с 20 точки и 7 борби за победителите, а 18 плюс 6 добави Иван Воденичарски. За Шумен дабъл дабъл от 17 точки и 13 борби регистрира Владислав Станев, а такъв от 14 точки и 10 борби записа Кристиян Каменски.