Бронз за БУБА при момчетата U16

(сн. БФБ, архив)
17-06-2023 14:31 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол спечели бронзовите медали в Държавното първенство за момчета U16. В малкия финал тимът надви убедително домакина на финалния турнир Черно море Тича със 107:77 в зала „Христо Борисов“ във Варна.

БУБА взима медал в шампионата при 16-годишните за четвърта поредна година, след като в предните три оставаше със среброто. Последното отличие на „моряците“ в първенството на тази възраст пък бе през 2019 г., когато наборът тогава спечели титлата.

Баскетболистите на Ивайло Желев нито веднъж в мача не бяха догонващи. Те поведоха с 3 след първата част, а след много силна втора на почивката се откъснаха с 56:37. След паузата тимът поддържше солиден аванс и нямаше проблем да спечели.

Победителите вкараха 13 тройки в мача срещу само 2 за съперника си.

Мартин Александров бе най-резултатен за успеха с 31 точки. Ивайло Скрински реализира 25 точки, с 21 и 7 борби е Ивайло Груев, а 12 точки и 8 борби записа Валентино Ковачев.

За Черно море Тича Кристофър Узунов реализира 25 точки с 10 борби, с 23 е Светослав Славов, а по 10 добавиха Мартин Попов (7 асистенции) и Кристиян Мучев.