Берое Стара Загора спечели група В при момичетата U14

05-07-2023 20:55 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа втора победа в група В от финалите на държавното първенство за момичета U14 и оглави еднолично временното класиране, като дори на теория не може да  бъде изместен от първото място. След втория ден от турнира с по победа и загуба са отборите на Рилски спортист и Вълци Разград, а с две поражения е Левски. Утре старозагорки ще срещнат „сините“ в търсене на трета победа, а в директен сблъсък за втората позиция ще се изправят Вълци и Рилецо.

Старозагорки си извоюваха позицията в интересен мач срещу Рилски спортист, спечелен с 57:50. Те изиграха отлични първа и трета част, за да поддържат преднина през срещата.

В другия мач за деня Вълци Разград спечели важна победа срещу Левски с 69:60. Разградчанки спечелиха категорично първото полувреме, в което натрупаха преднина и въпреки че съперникът взе второто, удържаха победата.