U14: Берое и Рилски спортист ще се борят за титлата

(сн. facebook.com/Beroewomen)
07-07-2023 20:57 | BGbasket.com

Домакинът Берое Стара Загора и Рилски спортист ще се срещнат на финала на Държавното първенство за момичета U14 в зала "Общинска", Стара Загора.

Днес отборите постигнаха победи полуфиналните двубои срещу Пирин Гоце Делчев и Черно море Одесос, които пък ще играят за бронзовите медали в утрешния последен ден от турнира.

В първия полуфинал днес Рилски спортист записа победа срещу Пирин Гоце Делчев с 66:60 в оспорван мач, в тимът от Гоце Делчев започна силно двубоя, но отборът от Самоков навакса до почивката, а по-силната последна четвърт на "рилецо" му осигури успеха.

В другата среща за деня Берое Стара Загора се наложи над Черно море Одесос със 77:47. Домакините изиграха доста силно първо полувреме, завършило при 53:27 в тяхна полза, което бе и ключово за успеха им.