Националите U16 загубиха и втория си мач срещу Турция

(сн. БФБ)
11-07-2023 20:47 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момчета U16 загуби и втория си приятелски мач като гост на Турция. Тимът ни отстъпи с резултат 67:82, след като изигра силно първо полувреме, но през второто отстъпи на съперника си.

Следващите контроли на отбора ни са като домакин на Португалия в Ботевград на 14 и 15 юли.

След силно начало на срещата националите ни водеха през първата част, за да стигнат до 24:18 след нея. Те взеха и втората, за да натрупат 9 точки преднина на почивката при 45:36. Домакините обаче стопиха цялото си изоставане и обърнаха резултата още в рамките на третата четвърт, за да поведат с 58:55. След равностойни минути до средата на последната част турците направиха силна серия за край на мача и се откъснаха напред.

За България Калоян Балканджиев записа 17 точки и 6 борби, а 13 вкара Михаил Калинов.