16-годишните момчета спечелиха и втория мач с Португалия

(сн. БФБ)
15-07-2023 20:37 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за момчета U16 спечели и втората си контрола с Португалия. В среща, изиграна в „Арена Ботевград“, тимът ни се наложи над своя съперник със 76:64.

Гостите стартираха мача с 10 безответни точки, но серия от 11:0 бързо върна водачеството на тима ни. Последваха оспорвани минути, а след първата част Португалия водеше с 19:16.  През втория период обаче домакините отново взеха инициативата и на почивката се оттеглиха при 41:34 в своя полза.

Резултатността бе доста по-ниска непосредствено след паузата, но преди заключителната четвърт преднината на България отново бе солидна – 52:43 и до края тимът ни нямаше проблем да я задържи.

Ивайло Скрински бе най-резултатен за победителите с 19 точки, Ивайло Груев има 15, а Михаил Калинов е с 12.

В началото на следващата седмица отборът ни ще има нови две проверки, този път срещу Ирландия, отново в Ботевград.

Тагове: България U16