България U16 с нова категорична победа срещу Ирландия

(сн. БФБ)
18-07-2023 20:11 | BGbasket.com

Националният отбор на България по баскетбол за момчета U16 спечели убедително и втората си контрола срещу Ирландия в „Арена Ботевград“. Този път тимът на Стойо Чолаков се наложи над своя съперник с 98:52.

Ключово за крайния изход се оказа силното първо полувреме за „лъвчетата“. Макар двубоят да започна с много пропуски и от двете страни, добри финални минути на първата част за националите ни ги изведоха напред с 24:5. Разликата в тяхна полза продължи да расте и на почивката те се откъснаха с 55:12.

Ирландия спечели с малко третата част, намалявайки изоставането си на 35:72 преди заключителния период, но до края българите отново вдигнаха разликата и спечелиха убедително.

Калоян Балканджиев бе най-резултатен за победителите с 15 точки, 14 има Александър Божков, с 12 е Михаил Калинов, 11 има Калоян Колев, а с 10 е Мартин Александров.

16-годишните ни национали получиха подкрепа и от Александър Везенков, който отново бе в залата, за да гледа мача.

Може да бъде изображение с 8 души, хора, играещи волейбол, хора, играещи баскетбол и текстово съобщение

Тагове: България U16