Момчетата U16 отстъпиха на Румъния в контрола

(сн. БФБ)
31-07-2023 21:35 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за момчета U16 претърпя поражение като гост на Румъния в контролна среща, изиграна в Питещ. Тимът ни отстъпи на своя съперник с 58:75, най-вече след по-слаба последна част.

След много оспорвано начало, домакините взеха леко предимство и след десет минути игра водеха с 16:11. Вторият период бе сравнително равностоен, но на почивката баскетболистите на Стойо Чолаков отново изоставаха, този път с 30:36.

Те се доближиха само на 3 преди заключителната четвърт – 50:53, но след само 7 отбелязани точки в оставащото време, загубиха мача.

Ивайло Скрински бе най-резултатен за България с 15 точки, 12 има Калоян Балканджиев.

Проверката последната за националите ни преди Европейското първенство в Дивизия B, което започва на 4 август именно в Питещ.

Тагове: България U16