Йордан Минчев: Целта е Балкан да си тръгне с Купата от Бургас

(сн. balkan-basket.com)
06-03-2024 00:12 | Веселин Михайлов

Балкан бе близо до това да стартира успешно участието си в Топ 6 на Sesame НБЛ. „Зелените“ загубиха от Спартак Плевен с 81:90 насред зала „Балканстрой“. Йордан Минчев остави отлични впечатления и помогна за обрата през второто полувреме. Българският национал се отличи с дабъл-дабъл, но неговите усилия не спасиха настоящите шампиони от загубата. Крилото завърши със 17 точки, 12 борби, 1 асистенция, 2 откраднати топки и 1 чадър за 35 игрови минути. Ето какво каза той пред BGbasket.com:

Направихме голяма грешка, че дадохме на Спартак да ни поведе с 19 точки. Говорехме преди мача, че трябва да излезем и да играем много стабилна защита, каквато домакините показаха. Костваше ни много усилия да се върнем и в края просто не издържахме, направихме глупави грешки. Бяхме с един и същ състав през цялото второ полувреме, умората просто си оказа влияние.

Не мисля, че имаме къса ротация. Един мач може да бъде изигран с осем баскетболисти, това е напълно достатъчно, ако разполагаш с толкова. Може би ни изигра лоша шега това, че нямахме среща близо три седмици, докато Спартак имаше двубой с Черно море преди четири дни. В момента плевенският тим заяви добрия си ритъм и формата, в която се намира“, каза още той.

Имахме лош тренировъчен процес, но това не е оправдание. В крайна сметка сме здрави и всички играем. Успяхме да се подготвим за този мач, независимо от по-краткото време, което имахме на разположение. Просто домакините се представиха по-солидно в защита и ни беше трудно да вкарваме. Ерик Адамс е доста добро момче, има качества. Не е играл от ноември, ще му трябва време, но смятам, че е добро попълнение и ще ни помогне.

Очаквам Черно море да излезе от дупката, в която се намираше срещу Спартак в Плевен. Със сигурност момчетата ще се вдигнат и на един турнир като Купата е опасно, защото е само един мач. Очаква ни здрава битка на четвъртфиналите, но се надявам да се справим. Балкан има сили да си тръгне с Купата на България от Бургас, това е целта. Всеки ще направи всичко възможно за тази цел и ще пренебрегне дори егото си, за да я постигнем“, завърши Минчев.

Тагове: Балкан, Йордан Минчев, НБЛ - мъже