Драматични мачове определиха полуфиналистите при жените в Токио

(сн. FIBA.basketball)
04-08-2021 17:05 | BGbasket.com

Полуфиналистите в баскетболния турнир при жените на Олимпийските игри в Токио вече са ясни. В спора за отличията на шампионата останаха Сърбия, САЩ, Япония и Франция, като повечето от двубоите бяха много оспорвани и с непредвидим край.

Рано тази сутрин Сърбия се наложи над Китай със 77:70, след като допусна 9 точки пасив преди последната четвърт, но обърна в самия край. Йелена Милованович-Брукс бе най-резултатна за успеха с 18 точки, Соня Васич се отчете с 16 и 10 борби. Шао Тин отбеляза 17 точки за азиатките.

На полуфиналите Сърбия ще има за съперник тимът на САЩ, който надви Австралия със 79:55 след по-силно първо полувреме и 23 точки на Бриана Стюарт. Лейлани Мичъл вкара 14 точки за опонентите.

В един от най-вълнуващите мачове днес Япония изненадващо отстрани Белгия с 86:85 след куп обрати и победна тройка близо 15 секунди преди края. Юки Миязава се отчете с 21 точки за домакините, Ема Месеман записа 25 точки и 11 борби за отбора от Стария континент.

В спор за място на финала японките ще се изправят срещу тима на Франция, който в европейското дерби днес надви Испания с 67:64. Двубоят също предложи много интрига, като победителят също бе определен в последните секунди. Марин Жоане реализира 18 точки за французойките, Асту Ндур направи дабъл-дабъл за испанките от 16 точки и 11 борби.