Една част стигна на Монтана 2003 срещу Локомотив

25-01-2020 19:29 | BGbasket.com

Монтана 2003 се върна на победния път в българското първенство. След поражението от Берое преди седмица, днес тимът на Стефан Михайлов надви като гост другия старозагорски тим Локомотив със 74:56 в среща от Първата четворка на А група.

Ключова за крайния успех бе силната втора четвърт, която шампионките спечелиха с 31:6 и оттам се получи и разликата в мача.

След този двубой Монтана 2003 е с баланс 1-1, като тимът е и с мач по-малко, а в следващия кръг гостува на Славия. Загубата бе трета поредна за Локомотив, за когото предстои старозагорско дерби с Берое.

Гостите поведоха с няколко точки в началните минути, но след това съперникът им взе инициативата и след първата част вече бе напред с 22:18.

През втория период обаче настъпи спад в играта на Локомотив. Монтана направи серия от 22:2, като повече от пет минути домакините не успяваха да се разпишат и на почивката вече изоставаха с 28:49. С основен принос за обрата бяха Христина Иванова и Димана Макариева, отбелязали съответно 19 и 14 точки само за едно полувреме.

Локомотив обаче не се отказа и след паузата на няколко пъти намаляваше разликата на 11 точки, а преди заключителния период изоставаше с 46:60.

Решителната четвърт започна с доста пропуски, като за четири минути двата отбора си бяха разменили едва по един кош. До края обаче Монтана нямаше проблем да поддържа двуцифрен аванс и спечели убедително.

Над всички за победителите бе Димана Макариева, която завърши мача с 22 точки и 8 борби. Христина Иванова се отчете с 19 точки и 9 борби, а 15 точки вкара Радостина Димитрова.

За Локомотив Зорница Найденова отбеляза 16 точки, с дабъл-дабъл от 15 точки и 11 борби е Преслава Колева.