Берое стигна финал у дома, Шампион детронира Славия

(сн: БФБ)
15-05-2021 20:10 | BGbasket.com

Първенците от 2018-а и 2019-а при девойките U19 Берое Стара Загора и Шампион 2006 ще спорят за титлата тази година.

Старозагорки се класираха първи, а след това Шампион детронира Славия.

Страхотна първа четвърт на Берое до голяма степен реши всичко в първия полуфинал срещу Септември 97. Домакинът на финалите се наложи с 68:53.

В първата част старозагорки направиха 23:8, увеличиха още малко аванса си до почивката, а през второто полувреме само поддържаха темпото.

Деана Стояновска вкара 22 точки за успеха, 12 и 15 борби Димана Костова и 12 и 13 борби - Златка Маданкова.

Габриела Ангелова вкара 13 за Септември, а по 11 добавиха Радина Илиева и Валентина Горанова.

В по-оспорвания полуфинал Шампион 2006 победи Славия с 65:60.

Дали заради важността на двубоя или нещо друго, двата отбора започнаха много сковано, но и отделяха много внимание на защитата.

Славия вкара първия си кош след пет минути игра, но Шампион не се възползва и за този период имаше само две точки.

Мачът стартира малко след средата на първия период, като имаше и размяна на водачеството до края му. Във втората четвърт обаче Славия натисна и след серия от 10-0 взе аванс от 28:20 на почивката.

Шампион вкара повече в третия период и успя да навакса почти цялото си изоставане, за да атакува в началото на последната четвърт за пълен обрат.

В тази част Шампион водеше играта и въпреки старанията на Славия, с две минути до края и разлика от 7 точки, съперникът вече имаше сериозно предимство.

"Белите" продължиха да се борят със зъби и нокти до последно, но така и не намериха път обратно.

25 точки и 13 борби за успеха записа Микаела Дамянова, 15 вкара Виктория Иванова и 11 - Ванина Василева.

19 за Славия отбеляза Валентина Веселинова, 14 с 12 борби - Виолета Григорова.