Десетки се сбогуваха с Иван Евстатиев


Десетки се сбогуваха с Иван Евстатиев
(сн. BGbasket.com)
15-12-2025 13:46 | BGbasket.com

Десетки си взеха последно сбогом с Иван Евстатиев. Сърцето на един от доайените на българския баскетбол спря за последно в края на миналата седмица на 92-годишна възраст след кратко боледуване.

 

Поклонението в памет на една от най-големите личности, оставили следа с работата си в Българската федерация по баскетбол, бе на Националния стадион „Васил Левски“.

 

За да се сбогуват с Евстатиев, дойдете президентът на БФБ в лицето на Георги Глушков. На поклонението присъстваха още бившият изпълнителен директор на централата, член на Управителния съвет и председател на АСБФ – Иван Ценов, както и треньорът на Левски Константин Папазов.

 

С Евстатиев се сбогуваха още Елеонора Рангелова, президентът на Балкан Сашо Везенков, Робърт Гергов, Йордан Колев, Лили Янкова, Мария Стоянова, Юлия Боянова, Диана Дилова и други свързани с баскетбола през годините личности, служители на БФБаскетбол, журналисти, близки, роднини и приятели.

 

„Това е тежка загуба за баскетбола, защото той беше пример за всички нас. Просто наистина ми е тежко. Бяхме свикнали с него, да бъде до нас, дори до последно имахме разговори. Интересуваше се и даваше съвети. Много тежка загуба. Той беше много подреден човек. Всичко му беше в главата като организация. Създаваше организация. Държеше на организацията и на изпълнението. Това са моите впечатления, когато беше във федерацията във всичките му длъжности. Така беше и по времето, когато беше директор на дирекция в Министерството на младежта и спорта“, сподели пред  медиите Глушков по време на поклонението.

 

 


 

 Харесайте BGbasket.com във Facebook

 

 Следвайте BGbasket.com в Instagram

Абонирате за канала ни в 


Тагове: Иван Евстатиев
Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи