Украйна би Косово с 39 за четвърта победа

14-09-2016 20:44

Украйна записа четвърта победа в група Е от квалификациите за Евробаскет 2017, в която е и България. Украинците се справиха безпроблемно с Косово като домакини с резултат 100-61 и оставиха съперника си без победа и с 5 поражения. Така Украйна продължава да има реален шанс за първото място в групата, което ще се реши в последния кръг в прекия сблъсък със Словения. В първия мач между отборите словенците победиха със 7 точки.

Украинците започнаха мача силно и в нападение, и в защита, което доведе до разлика от 19 точки още след първата част – 30-19. Домакините спечелиха следващите две четвърти убедително и се откъснаха с 45 напред, а Косово спечели последния период и свали разликата под 40.

В игра за победителите влязоха 11 баскетболисти от състава и всички се разписаха. 21 точки наниза Олександър Мишула, а по 16 добавиха Кирило Фесенко, Вячеслав Бобров и Вячеслав Кравцов. За Косово Дардан Бериша отбеляза 20 точки, а Джъстин Доулман – 13.