Грузия изпусна Италия и ще чака помощ от Израел

(сн. FIBA.com)
06-09-2017 19:35 | BGbasket.com

Грузия изпусна шанса да си извоюва квота за осминафиналите на Евробаскет 2017. Баскетболистите на Илиас Зурос отстъпиха на Италия с 69-71. Те изоставаха през повечето време, но стигнаха до обрат в последните минути и малко не им достигна да задържат преднината си до края. Комисар на мача бе Елеонора Рангелова. Въпреки загубата, Грузия все още има шанс да попадне сред най-добрите 16, но за целта трябва да се надява Израел да победи Украйна в последния мач от група B. Ако украинците спечелят обаче, те ще продължат напред. Италия вече си осигури място в следващата фаза на първенството.

Двубоят започна с много пропуски, като близо две минути нито един от двата тима не успя да отбележи кош. След това обаче италианците направиха серия от 16-2 и поведоха с комфортна разлика, която след първата част беше 17 точки. Постепенно грузинците започнаха да влизат в ритъм и на почивката намалиха изоставането си на 8 точки.

Третата част бе сравнително равностойна, но след края й Италия отново имаше двуцифрен аванс – 11 точки. Тимът поддържаше разликата в началото на последната част. Грузия обаче направи силен финален щурм и след серия от 17-2 излезе напред в резултата с една точка по-малко от минута до сирената. Даниъл Хакет отново изведе Италия начело 43 секунди преди края, като до края баскетболистите на Еторе Месина не допуснаха нов обрат.

Най-резултатен за успеха бе Марко Белинели с 15 точки, 14 има Луиджи Датоме. Пиетро Арадори се отчете с 12 точки и 7 борби.

Много силен мач за Грузия изигра Майкъл Диксън, който отбеляза 29 точки. Торнике Шенгелия вкара 12, а Гиорги Шермадини добави 11, като и двамата имат по 6 борби.