Три поред за Академик София в А група

18-03-2018 18:59 | BGbasket.com

Академик София -2 записа трети пореден успех във втората шестица на мъжката А група. Като домакин тимът победи Черноморец с резултат 79-68 и вече има 6 победи и 2 загуби. Бургазлии пък са предпоследни с актив 2-7. В следващия последен кръг Академик ще се изправи срещу ЦСКА (7-1) в изключително важен мач за първото място в групата, а освен това и двата тима имат по едно отложено гостуване на Видабаскет. Бургазлии пък ще завършат сезона срещу Видабаскет у дома.

Домакините започнаха мача силно и натрупаха двуцифрена преднина през първата четвърт за 23-13. Разликата скочи до 19 точки в началото на втория период, но на почивката Черноморец успя да я намали до 9. Равностойна трета част запази статуквото – преднина около 10 точки на домакините, а темпото се запази до края и Академик изведе мача до победа.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив. 20 точки и 5 асистенции записа Костадин Лазаров, 14 плюс 11 борби добави Красимир Димитров, а 13 плюс 11 – Цветомир Чернокожев. Тимът беше без Марио Мирчев, които претърпя операция, и без Георги Дамянов, който има контузия на глезена.

За Черноморец Стоян Милчев регистрира 19 точки и 10 борби, 16 плюс 5 добави Емил Димов, а 15 точки и по 7 борби и асистенции записа Иван Каравеев.