Берое излъга Рилски след драма при момичетата U15

(сн. BGbasket.com)
07-06-2024 20:49 | Деляна Кадиева

Баскетболистките на Берое Стара Загора е последният полуфиналист на финалите за момичета U15. Съставът на Албена Хубенова надигра Рилски спортист с 58:54 след драматичен двубой, изигран в зала "Триадица".

Тимът от Стара Загора продължава битката за титлата в мач срещу Шампион 2006 в събота от 17:30 часа.

Срещата започна по-силно съставът на Маргарита Маринкова, като след пет минути игра водеше в резултата с 15:10. Берое навакса част от разликата, доближавайки се на почивката само до точка от противника - 30:31.

През второто полувреме двата тима отново си размениха по един период, а 3:27 минути преди края Рилски спортист все още водеше в резултата с 5 точки. Последва серия от 9 безответни точки за състава на Албена Хубенова, които бяха и достатъчни отборът на Берое да затвори мача с успех.

Най-резултатна за успеха бе Девора Тенева с 26 точки и 6 откраднати топки, Михаела Христова финишира с 11, 7 борби и 6 откраднати топки, Моника Господинова добави 7 и 10 борби.

За Рилски спортист Дария Райкова отбеляза 14 точки, Катрина Бозова оформи дабъл-дабъл от 13 точки и 10 борби, с 11 финишира Инна Макова. Десислава Борисова добави 10 борби.