Точната ръка на Везенков изстреля Олимпиакос на финал за Суперкупата на Гърция

(сн. fosonline.gr)
29-09-2024 00:27 | BGbasket.com

Александър Везенков и Олимпиакос си проправиха място на финала в турнира за Суперкупата на Гърция. Българинът и неговите съотборници матираха Перистери със 79:74 във втория полуфинал, изигран в зала „Калитиа Палей дес Спортс“, Родос.

Това помогна на селекцията, водена от Йоргос Барцокас, да мисли за първи трофей през новия сезон, както и да го защити, тъй като го спечели в последните две години. На финала, който ще се проведе след по-малко от 24 часа, Везенков и компания ще имат за съперник Панатинайкос. „Зелените“ се справиха със съпротивата на Арис след 81:68 в първия полуфинал.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

Символичните гости дадоха да се разбере, че няма да бъдат боксова круша в този мач и властваха в откриващите минути, но символичните домакини разкриха част от офанзивния си потенциал за пълен обрат и аванс от 3 точки в края на встъпителния период. „Червено-белите“ показаха по-добро лице в следващата десетка и демонстрираха достатъчно аргументи, за да се оттеглят в съблекалнята при 41:34 в своя полза.

Отборът от Перистери отново показа силата си и в хода на третата част си върна самочувствието, извоювайки си 3-точков актив след 30 минути игрово време. В заключителната четвърт тимът от Пирея съумя отново да наклони везните в своя полза и да пречупи съпротивата на своя съперник до финалната сирена.

Както се случва по традиция, Везенков бе селектиран в стартовата петица и още веднъж доказа, че му отива ролята на лидер. Българският национал бе големият фактор за ценната победа на участника в Евролигата и се превърна в реализатор №1. Крилото се прибра в съблекалнята с 20 точки и 4 борби за 24 минути, прекарани на паркета. При стрелбата си той бе 6/8 от средна дистанция, 2/3 отвъд дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Филип Петрушев се отчете с 18 точки и 9 борби.

Крис Кофи бе над всички за отбора от Перистери с 19 точки.

Тагове: Александър Везенков, Олимпиакос