Миньор 2015 с първа победа в подготовката си

(сн. BGbasket.com)
29-09-2024 01:17 | BGbasket.com

Миньор 2015 постигна първата си победа в подготовката си преди началото на новия сезон в Sesame НБЛ. Съставът на Георги Младенов надделя над Левски с 82:71 в среща, изиграна в зала "Борис Гюдеров".

Така отборът от Перник има на сметката си успех и три поражения в контролните срещи, докато столичани записаха второто си поражение.

Първите десет минути от двубоя преминаха равностойно, като в края на първата част домакините разполагаха с крехката преднина от 20:17. До почивката баскетболистите на Георги Младенов съумяха да се откъснат напред при 39:32.

След подновяването на играта отборът на Левски намери нов запас от сили и до края на третата четвърт взеха лидерската позиция макар и с точка аванс - 56:55. Последната десетка се оказа по-добра за Миньор 2015, който се поздрави и с първи успех в контролите.

Тагове: Миньор 2015, Левски