Милър-Макинтайър помечта за трипъл-дабъл в драма за Цървена звезда в Адриатика (видео)

(сн. Filip Roganovic/aba-liga.com)
21-10-2024 22:50 | BGbasket.com

Коди Милър-Макинтайър и Цървена звезда подхванаха серия в Адриатическата лига, след като спечелиха за втори пореден път. Американецът с български паспорт и неговите съотборници надделяха над Будучност със 75:73 в мач от петия кръг, който се изигра на черногорска земя.

Съставът, воден от Янис Сфейропулос, има вече на сметката си три победи и две загуби. Следващата среща за Милър-Макинтайър и компания в регионалния турнир ще бъде на 26 октомври (събота), когато ще гостуват на Задар.

Драматичните моменти не липсваха още от самото начало, а след 10 минути игра домакините успяха да измъкнат точка разлика. Черногорците взеха глътка въздух през цялата втора част и не се дадоха на гостите, като по този начин се изстреляха при 37:33 на голямата почивка.

Отборът от Подгорица рядко допускаше колебания при подновяването на играта и съумя да се откъсне с 6 точки в края на предпоследния период. Драмата настъпи с пълна сила във финалната десетка, но в последните секунди сърбите излязоха на печелившата страна.

Милър-Макинтайър бе избран да стартира сред титулярите и изнесе силен мач. Българският национал не бе далече от мисълта от трипъл-дабъл и беше в основата за драматичния успех на "звездашите". Гардът остави на сметката си 13 точки, 7 борби, 7 асистенции и 1 открадната топка за 35 игрови минути. При стрелбата си той бе 4/10 от средна дистанция, 0/3 зад дъгата и 5/6 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Неманя Недович се открои за тима от Белград с 24 точки, включително и с 6 успешни шута от далечна дистанция.

МакКинли Райт финишира с 20 точки и 7 асистенции за черногорците.

Тагове: Коди Милър-Макинтайър, Цървена звезда, Адриатическа лига