България без шанс срещу Русия пред погледа на Андрей Кириленко

21-11-2015 12:44

Националният отбор на България за жени започна със загуба квалификациите за Евробаскет 2017. В първи двубой от група Fнашите гостуваха на фаворита Русия и паднаха с 39-72, след като изоставаха през цялото време. Особено през първото полувреме физическото предимство на домакините оказа своето влияние, като те играха много здраво в защита и нашите нямаха отговор за това. Отделно и нападението на съперника вървеше, а ръстовите рускини доминираха в подкошието и така натрупаха сериозен аванс играейки с лекота. Като цяло Русия показа огромен потенциал и съвсем логично за българките нямаше шанс дори да си помислят за успех.

Двубоят се игра пред пълна зала в Екатеринбург и пред погледа на руската легенда и новоизбран президент на федерацията - Андрей Кириленко. В сряда България посреща Гърция в Русе в мач,който може да се окаже много важен за развитието на групата.

Нашите бяха близо в резултата само в първите няколко минути. Откъсването за Русия дойде след серия от 9-0, която им даде аванс от10 точки, а след кош на Шаренкапова, съперникът вкара и тройка със сирената за +11 след десет минути. Втората четвърт тръгнасъс 7-0 за домакините и те дръпнаха още, а българките нямаха кош пет минути. Общо в тази част те вкараха три, а с нова тройка в края преднината на Русия стигна 24 точки. Това бе повече от достатъчно за Сборная, а след почивката тимът не игра със същата стръв, нашите промениха някои неща и така разликата се движеше в тези граници, преди обаче домакините да завършат мача с 9-0 за +33 в края.

Рускините вкараха 6 тройки от 10 опита в срещата, докато нашите бяха едва 1 от 9. Отделно съперникът имаше 38 точки в подкошието срещу 16 за българките, както и 12 срещу 5 борби в нападение. Показателно за играта на двата тима е и, че Русия имаше цели 22 асистенции, а нашите само 4.

С добро включване от пейката Христина Иванова бе най-резултатна за България с 11 точки, а едно нейно отиграване и успешна стрелба в третата част накараха руският коментатор дори да си спомни за легендата Георги Младенов. С 6 точки завърши Ноел Куин, а 5 имаше Жаклин Златанова.

По 14 точки за домакините имаха Мария Черепанова и 17-годишната Мария Вадеева (7 борби).