Александър Везенков: Аз и Бост не бяхме в оптимална форма, а така трудно ще победим

(сн. fbu.ua)
01-09-2016 18:05

България започна със загуба квалификациите за Евробаскет 2017. Късно снощи тимът ни отстъпи като гост на Украйна с 69-79, след като изоставаше през целия мач.

Днес по обяд отборът ни се прибра от Украйна с полет от Киев, а ето какво каза след пристигането на тима пред медиите Александър Везенков:

"Мисля, че в събота ще се подобрят нещата. Вчера двама основни играчи на отбора като аз и Дий Бост не бяхме в оптималната си форма. Просто нямахме ден или не играхме на 100% от възможностите си и така трудно отборът можеше да победи. Накрая второто полувреме се борехме, опитахме се, и мисля, че 10 точки са напълно нормални с оглед хода на мача. Случва се да не ми върви, през сезона виждам и, че големите играчи също понякога нямат ден. На всеки може да се случи и се надявам в събота както аз, така и отборът да покажем това, което можем.

Словения вкараха 113 точки и победиха с 40 Косово. Това не ни плаши, но показва квалитета на този отбор. Според мен трябва да се концентрираме, да видим грешките си от вчера и да се забавляваме. Аз това казах и на момчетата, трябва да се забавляваме и да се противопоставим на Словения, ако трябва 20,30 минути, дори и да победим, ако може накрая."

Тагове: България, Александър Везенков, Евробаскет 2017