Ясен е първият финалист за Купа БФБ

(сн.БФБ)
11-04-2017 16:54

35 точки на Ангел Пейчинов не бяха достатъчни за успех на Левски

Икономически университет - Варна е първият финалист в турнира за Купата на БФБ. Баскетболистите на Петко Делев се наложиха с 83-76 над миналогодишния носител на Купата Левски 2014 - 2 в първия полуфинален мач пред около 40 зрители в зала "Арена Самоков". На финала от 18:00 часа варненци ще се изправят срещу шампиона на А група - Академик София, а BGbasket.com и sportmedia.tv ще предават мача на живо.

Срещата беше изключително оспорвана, като "сините" успяха да дръпнат в резултата през втората част и поведоха с 6 точки (37-31) 4 минути преди почивката. Въпреки това играчите на ИУ успяха да намалят пасива си до 3 точки (40-37) преди края на втората част. След това варненци набраха инерция, но тя бързо беше убита от организираната игра на Левски, а интригата в срещата продължи до края на срещата.

Малко преди края на мача опитният център на ИУ Саша Топчов получи контузия в коляното, която го извади от изгрището. Все още не е ясно колко сериозна е травмата в коляното му.

Варненци бяха по-добри в стрелбата за две точки (52%-37%), овладяха повече борби под коша (42-39), но бяха малко по-колебливи в стрелбата от далечно разстяние (30%-31%), направиха и по-малко грешки (13-16).

Най-резултатен за ИУ Варна беше Хакан Сербезов със 17 точки, а Деян Карамфилов добави 16 точки за успеха на своя тим. Саша Топчов и Николай Георгиев отбелязаха по 13.

За Левски 2014 - 2 Ангел Пейчинов избухна с 35 точки, но те не бяха достатъчни за победа на "сините", а Евгени Хаджирусев направи дабъл-дабъл с 18 точки и 10 борби. Васил Михайлов приключи с 13 точки, 8 асистенции и 6 борби.