ЦСКА и Черно море Тича допълниха четворката при момчетата U15

(сн. BGbasket.com)
26-05-2023 21:54 | BGbasket.com

ЦСКА и Черно море Тича станаха вторите два отбора, стигнали до полуфиналите на държавното първенство за момчета U15 в София. Те спечелиха своите четвъртфинални мачове и така вече са ясни полуфиналните сблъсъци – Черно море ТичаБУБА баскетбол и ЦСКАБалкан. В мачовете за 5/8 място ще се срещнат ШуменСлавия и Дунав РусеДелфин.

ЦСКА се наложи категорично над Делфин с резултат 97:54. Столичани спечелиха всички части на мача, като още през първото полувреме имаха близо два пъти повече отбелязани точки от съперника си – 55:28. Те взеха категорично и третата част, за да си осигурят спокойни последни минути от мача.

Черно море Тича се наложи над Славия със 76:61, след като спечели два периода от мача – втория и третия, а останалите завършиха наравно. Варненци дръпнаха със 7 точки на почивката след добра втора част, след което се откъснаха с цели 15 напред след третата, за да запазят комфортния си аванс до края.