Втора грешна стъпка за жените U20 в Румъния

(сн. FIBA.basketball)
30-07-2023 23:42 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за жени U20 допусна втора грешна стъпка на Европейското първенство в Дивизия В, което се провежда в Крайова, Румъния. Баскетболистките на Маргарита Маринкова отстъпиха на Исландия с 64:75 в мач от третия кръг в група D.

Така българките имат на сметката си две загуби и мач по-малко до момента и заемат последното пето място във временното класиране. На 1 август (вторник) тимът ни ще се изправи срещу Австрия от 18:00 часа.

Началото на двубоя бе труден и за двата състава, като за българките Илияна Георгиева се нагърби с отбелязването на точки. След първите десет минути обаче исландките успяха да си осигурят точка преднина при 17-16.

Символичните домакини в двубоя продължиха да заемат лидерската позиция и през втория период, но Георгиева отново се намеси и показа добри отигравания, за да върне съставът на Маргарита Маринкова в мача. Преди почивката обаче Елисабет Аисдоухтир бе точна, за да изведе отбора си отново с точка напред в резултата при 34:33.

След подновяването на играта Исландия намери начин да започна да натрупва лека преднина, която стана и 15 точки - най-голямата от началото на срещата. Българките не намериха решение на проблема и в рамките на десетте минути от третия период, отбелязаха едва 9 точки срещу 23 за противника.

Същите проблеми изпита съставът на Маргарита Маринкова и през първите минути на заключителната четвърт. Постепенно обаче добрите включвания на Радина Илиева, Ванина Василева и Илияна Георгиева стопиха изоставането на България до 8 точки при 64-72 по-малко от минута до края, но не успяха за оставащото време да стопят напълно разликата.

Илияна Горгиева блесна за българките с 21 точки и 7 борби. По 8 добавиха Радина Илиева и Ванина Василева.