Везенков изведе Олимпиакос до първи трофей след завръщането си

(сн. facebook.com/olympiacosbc)
29-09-2024 23:11 | BGbasket.com

Александър Везенков спечели първи трофей след завръщането си в Олимпиакос. Тимът триумфира в турнира за Суперкупата на Гърция, след като на финала в Родос надви големия си съперник Панатинайкос с 86:85. Трофеят бе трети пореден за състава на Йоргос Бардзокас в надпреварата.

Везенков бе с ключов принос за успеха, като стана водещ реализатор в мача с 20 точки, 15 от които през второто полувреме. Той бе на паркета близо 32 минути, започвайки като титуляр, като добави още 4 борби, 1 асистенция, 1 открадната топка и 1 чадър.

Олимпиакос започна по-добре срещата, но едва четири минути след началото тя бе временно прекъсната при 12:6 заради проблем с ринга, който се изкриви след забивка на Моузес Райт. След подновяването на играта грандът от Пирея продължи да има леко предимство и след първата четвърт водеше с 21:16 след 12 точки на Тайлър Дорси. Александър Везенков нямаше кош почти до края на първото полувреме, но именно негови точки направиха разликата 8 малко преди почивката, която дойде при 45:38 за тима му.

Седем минути след подновяването на играта ПАО стигна до пълен обрат, но два поредни коша на българина в края на частта, включително забивка, върнаха предимството на Олимпиакос – 63:62. Отборът на Ергин Атаман продължи да оказва натиск на опонента си, но водени именно от Везенков, вкарал 10 точки само в последната част, символичните гости задържаха аванса си до края.

Втори по резултатност след българина за победителите завърши Тайлър Дорси с 19 точки. Силно се включи и Филип Петрушев – 18 точки и 8 борби.

За ПАО Мариус Григонис реализира 19 точки, 18 вкара Костас Слукас, с 15 е Кендрик Нън. Джереми Грант отбеляза 12, а Матиас Лесор записа 11 точки и 8 борби. В този мач тимът бе без Костас Андетокумбо, Лоренцо Браун и Джеди Осман.

Тагове: Олимпиакос, Александър Везенков, Панатинайкос