Берое отказа Славия за седми успех в шампионата

11-12-2021 18:46 | BGbasket.com

Отборът на Берое постигна седма победа в А група - жени при гостуването си на Славия в София. Съставът от Стара Загора се наложи над „белите“ с 90:64 в мач от осмия кръг, а има и едно поражение до момента. Баскетболистките на Славия пък са с актив 4 победи и вече 4 загуби.

За гостите дебютира едно от двете нови чуждестранни попълнения – американката Саманта Лоджик, докато Ребека Тобин още няма официален мач за Берое. В състава на старозагорки отново не бе Жаклин Златанова.

Домакините се държаха близо до съперника през първото полувреме като изоставаха с 18:22 след 10 минути игра и с 38:46 на почивката. Силна трета четвърт обаче наклони сериозно везните в полза на шампионките, които поведоха със 72:53 и до края затвърдиха успеха си срещу „белите“.

В следващия кръг Славия гостува на Локомотив София, а Берое е домакин на Шампион 2006 на 18 декември в Стара Загора.

*Поради технически проблем, пълна статистика все още не е налична.