19-10-2021
Juniors (U 19) Elite Division | Qualifying Tournament (West), Group B
Balkan (U 19)
Eurobasket Academic (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
18.00
Slavia (U 19)
Academic Bultex 99 (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
20.00
Balkan League | Preliminary Round, Group B
TFT
Sigal Prishtina
SRC Kale
Skopje
20.00
20-10-2021
Juniors (U 19) Elite Division | Qualifying Tournament (West), Group B
Academic Bultex 99 (U 19)
Eurobasket Academic (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
18.00
Slavia (U 19)
Balkan (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
20.00
Balkan League | Preliminary Round, Group B
Academic Plovdiv
Beroe
SILA
Plovdiv
18.00
FIBA Europe Cup | Preliminary Round, Group B
Trefl Sopot
Rilski Sportist
Ergo Arena
Sopot/Gdansk
20.00
Hapoel Eilat
Kyiv Basket
Begin Arena
Eilat
20.30
Women Adriatic League (WABA) | Preliminary Round, Group A
Orlovi
Triglav
Obilicevo
Banja Luka
18.00
Women Adriatic League (WABA) | Preliminary Round, Group B
Montana 2003
Cinkarna Celje
Mladost
Montana
18.00
21-10-2021
Men BBL Division A | Regular season, West
Fab Five BUBA
Slavia
Triaditsa
Sofia
19.30
Hebar
Mix
Triaditsa
Sofia
21.30
Euroleague | Regular season
Anadolu Efes
UNICS Kazan
Sinan Erdem Dome
Istanbul
20.00
Zalgiris
FC Bayern Muenchen
Zalgirio Arena
Kaunas
20.00
Maccabi Tel Aviv
Panathinaikos
Menora Mivtachim Arena
Tel Aviv
21.05
Armani Olimpia Milano
ASVEL Villeurbanne
Mediolanum Forum
Assago
21.30
Real Madrid
Fenerbahce
Palacio de Deportes
Madrid
22.00
Women Adriatic League (WABA) | Preliminary Round, Group B
RMU Banovici
Partizan 1953
SKC Banovici
Banovici
19.00
Badel 1862
Plamen Pozega
Nezavisna Makedonija
Skopje
20.00
22-10-2021
Juniors (U 19) Elite Division | East, Regular season
Beroe (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
13.00
Juniors (U 15) Regions | Dobrudja and Moesia regions
Dorostol (U 15)
Unstoppable (U 15)
Drastar
Silistra
09.00
Wolves Razgrad (U 15)
Spartak Pleven (U 15)
Drastar
Silistra
10.45
Unstoppable (U 15)
Spartak Pleven (U 15)
Drastar
Silistra
13.00
Dorostol (U 15)
Wolves Razgrad (U 15)
Drastar
Silistra
14.45
Euroleague | Regular season
Crvena Zvezda
ALBA Berlin
Stark Arena
Belgrade
20.00
CSKA Moscow
Olympiacos
Megasport Arena
Moscow
20.00
Saski Baskonia
AS Monaco Basket
Fernando Buesa Arena
Vitoria
21.30
FC Barcelona
Zenit St.Petersburg
Palau Blaugrana
Barcelona
22.00
23-10-2021
Men National Basketball League | Regular season
Yambol
Rilski Sportist
Diana
Yambol
18.00
Spartak Pleven
Cherno More Ticha
Balkanstroy
Pleven
18.00
Shumen
Academic Plovdiv
Arena Shumen
Shumen
18.00
Beroe
Balkan
Obshtinska
Stara Zagora
19.00
Men BBL Division A | Regular season, Center
Chavdar Troyan
Lokomotiv G. O.
Dunav
Ruse
16.00
Slow & Furious
Dunav Ruse
Dunav
Ruse
18.00
Women Division A | Regular season
Beroe Stara Zagora
Montana 2003
Obshtinska
Stara Zagora
15.00
Juniors (U 14) Elite Division | West, Regular season
Levski (U 14)
CSKA (U 14)
Georgi Hristov
Botevgrad
11.00
Balkan (U 14)
Slavia (U 14)
Georgi Hristov
Botevgrad
13.00
Juniors (U 14) Elite Division | East, Regular season
Spartak Pleven (U 14)
Dunav 2007 Ruse (U 14)
Balkanstroy
Pleven
12.00
Cherno More Ticha (U 14)
Dolphin (U 14)
Hristo Borisov
Varna
12.00
Shumen (U 14)
Svetkavitsa (U 14)
Mladost
Shumen
12.00
Unstoppable (U 14)
Beroe (U 14)
Dobrotitsa
Dobrich
12.00
Juniors (U 14) Division 1 | Zagore region
Dolphin (U 14) -2
Sveti Vlas (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
09.00
Sliven 2010 (U 14)
Rozova Dolina (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
10.45
Sveti Vlas (U 14)
Tundja Yambol (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
12.30
Rozova Dolina (U 14)
Dolphin (U 14) -2
Boycho Branzov
Burgas
14.15
Tundja Yambol (U 14)
Sliven 2010 (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
16.00
Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group A
Dorostol (U 12)
Star Basket (U 12)
Drastar
Silistra
09.00
Unstoppable (U 12)
Cherno More Ticha (U 12)
Drastar
Silistra
10.45
Star Basket (U 12)
Unstoppable (U 12)
Drastar
Silistra
13.00
Cherno More Ticha (U 12)
Dorostol (U 12)
Drastar
Silistra
14.45
Girls (U 14) Elite Division | East, Regular season
Wolves Razgrad (U 14)
Chernomorets 2014 (U 14)
Ludogorets
Razgrad
12.00
Spartak Pleven (U 14)
Cherno More Odessos (U 14)
Balkanstroy
Pleven
12.30
24-10-2021
Men BBL Division A | Regular season, West
Minyor 2015
Pravets
St. George School
Sofia
16.00
Polytechnica
CSKA
St. George School
Sofia
18.00
Men BBL Division A | Regular season, East
Showtime
UE
University of Economics
Varna
12.00
Unstoppable
Shabla
University of Economics
Varna
14.00
Svetkavitsa
Shumen -2
University of Economics
Varna
16.00
Women Division A | Regular season
Slavia
Academic women Plovdiv
Triaditsa
Sofia
15.00
Champion 2006
Lokomotiv Sofia
Triaditsa
Sofia
17.00
Juniors (U 19) Elite Division | East, Regular season
Tundja Yambol (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Diana
Yambol
12.00
Chardafon Orlovets (U 19)
Dolphin (U 19)
Orlovets
Gabrovo
12.00
Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region, Group B
SportBasket GT (U 16)
Vihar 2002 (U 16)
Vaptsarov
General Toshevo
09.00
Dunav Ruse (U 16) -2
Dobrich 93 (U 16)
Vaptsarov
General Toshevo
10.45
Vihar 2002 (U 16)
Dunav Ruse (U 16) -2
Vaptsarov
General Toshevo
13.00
Dobrich 93 (U 16)
SportBasket GT (U 16)
Vaptsarov
General Toshevo
14.45
Juniors (U 14) Elite Division | West, Regular season
BUBA Basketball (U 14)
Levski (U 14)
Georgi Hristov
Botevgrad
11.00
CSKA (U 14)
Balkan (U 14)
Georgi Hristov
Botevgrad
13.00
Girls (U 19) Elite Division | East, Regular season
Dunav Ruse (U 19)
Chernomorets (U 19)
Dunav
Ruse
13.00
Beroe Stara Zagora (U 19)
Cherno More Odessos (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
13.00
Girls (U 16) Division 1 | Vitosha region
Lokomotiv Sofia (U 16) -2
Septemvri 97 (U 16)
Lokomotiv
Sofia
11.00
Academic 17 Sofia (U 16)
NSA (U 16)
Lokomotiv
Sofia
12.45
Girls (U 14) Elite Division | East, Regular season
Beroe Stara Zagora (U 14)
Chernomorets (U 14)
Obshtinska
Stara Zagora
11.00
Dunav Ruse (U 14)
Svetkavitsa (U 14)
Dunav
Ruse
11.00
25-10-2021
Men National Basketball League | Regular season
Levski
Chernomorets
Universiada
Sofia
19.00
Balkan League | Preliminary Round, Group B
Sigal Prishtina
Beroe
Pallati i Rinise dhe Sporteve
Pristina
26-10-2021
Girls (U 14) Division 1 | Dobrudja region
Vihar 2002 (U 14)
Shumen (U 14)
Mladost
Shumen
10.00
Spartak Varna (U 14)
Unstoppable (U 14)
Mladost
Shumen
11.45
Unstoppable (U 14)
Vihar 2002 (U 14)
Mladost
Shumen
14.00
Shumen (U 14)
Spartak Varna (U 14)
Mladost
Shumen
15.45
Balkan League | Preliminary Round, Group A
Akademija FMP
Hapoel Galil Elyon
Nezavisna Makedonija
Skopje
Euroleague | Regular season
AS Monaco Basket
Crvena Zvezda
Salle Gaston Medecin
Monaco
20.00
Fenerbahce
FC Barcelona
Ulker Sports Arena
Istanbul
20.45
Olympiacos
ALBA Berlin
Faliro Olympic Complex
Piraeus/Athens
21.00
Maccabi Tel Aviv
Zalgiris
Menora Mivtachim Arena
Tel Aviv
21.05
FC Bayern Muenchen
Armani Olimpia Milano
Audi Dome
Munich
21.45
27-10-2021
Balkan League | Preliminary Round, Group B
Ibar Rozaje
Beroe
Sportski Centar
Rozaje
TFT
Academic Plovdiv
SRC Kale
Skopje
Euroleague | Regular season
UNICS Kazan
Saski Baskonia
Basket-Hall
Kazan
19.00
Zenit St.Petersburg
Real Madrid
Sibur Arena
St.Petersburg
20.00
Panathinaikos
Anadolu Efes
OAKA
Athens
21.00
ASVEL Villeurbanne
CSKA Moscow
Astroballe
Villeurbanne
21.00
FIBA Europe Cup | Preliminary Round, Group B
Rilski Sportist
Kyiv Basket
Arena Samokov
Samokov
19.00
Trefl Sopot
Hapoel Eilat
Ergo Arena
Sopot/Gdansk
20.00
Women Adriatic League (WABA) | Preliminary Round, Group A
Buducnost
Orlovi
Bemax Arena
Podgorica
Triglav
Vojvodina 021
Planina
Kranj
21.15
Women Adriatic League (WABA) | Preliminary Round, Group B
Partizan 1953
Badel 1862
Ranko Zeravica
Belgrade
Plamen Pozega
Montana 2003
Tomislav Pirc
Pozega
Cinkarna Celje
RMU Banovici
Gimnazija Celje Center
Celje
19.00
28-10-2021
Balkan League | Preliminary Round, Group A
Kumanovo 2009
Hapoel Galil Elyon
Pero Nakov School
Kumanovo
Euroleague | Regular season
ALBA Berlin
FC Bayern Muenchen
Mercedes-Benz Arena
Berlin
21.00
Olympiacos
Fenerbahce
Faliro Olympic Complex
Piraeus/Athens
21.00
Maccabi Tel Aviv
FC Barcelona
Menora Mivtachim Arena
Tel Aviv
21.05
Armani Olimpia Milano
Crvena Zvezda
Mediolanum Forum
Assago
21.30
29-10-2021
Men National Basketball League | Regular season
Shumen
Levski
Arena Shumen
Shumen
18.00
Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group C
Vihar 2002 (U 12)
SportBasket GT (U 12)
Vaptsarov
General Toshevo
09.00
Unstoppable (U 12) -2
Chernomorets Balchik (U 12)
Vaptsarov
General Toshevo
10.45
Chernomorets Balchik (U 12)
Vihar 2002 (U 12)
Vaptsarov
General Toshevo
13.00
SportBasket GT (U 12)
Unstoppable (U 12) -2
Vaptsarov
General Toshevo
14.45
Euroleague | Regular season
UNICS Kazan
Real Madrid
Basket-Hall
Kazan
19.00
Zenit St.Petersburg
Saski Baskonia
Sibur Arena
St.Petersburg
20.00
Anadolu Efes
Zalgiris
Sinan Erdem Dome
Istanbul
20.30
Panathinaikos
ASVEL Villeurbanne
OAKA
Athens
21.00
AS Monaco Basket
CSKA Moscow
Salle Gaston Medecin
Monaco
21.00
30-10-2021
Men National Basketball League | Regular season
Rilski Sportist
Spartak Pleven
Arena Samokov
Samokov
19.00
Chernomorets
Yambol
Boycho Branzov
Burgas
19.00
Women Division A | Regular season
Lokomotiv Sofia
Academic women Plovdiv
Triaditsa
Sofia
Montana 2003
Champion 2006
Mladost
Montana
14.00
Beroe Stara Zagora
Slavia
Obshtinska
Stara Zagora
15.00
Juniors (U 16) Elite Division | East, Regular season
Chavdar Troyan (U 16)
Dolphin (U 16)
Chavdar
Troyan
12.00
Cherno More Ticha (U 16)
Chernomorets (U 16)
Hristo Borisov
Varna
12.00
Shumen (U 16)
Star Basket (U 16)
Mladost
Shumen
12.00
Dunav Ruse (U 16)
Tundja Yambol (U 16)
Dunav
Ruse
12.00
Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region, Group A
Unstoppable (U 16)
Dorostol (U 16)
Drastar
Silistra
09.00
Svetkavitsa (U 16)
Unstoppable (U 16)
Drastar
Silistra
11.30
Dorostol (U 16)
Svetkavitsa (U 16)
Drastar
Silistra
14.00
Boys (U 13) Regions | Vitosha region
Lokomotiv Sofia (U 13)
Septemvri (U 13)
Lokomotiv
Sofia
CSKA (U 13)
Slavia (U 13)
Lokomotiv
Sofia
Champion 2006 (U 13)
BUBA Basketball (U 13)
Lokomotiv
Sofia
Girls (U 16) Elite Division | East, Regular season
Chardafon Orlovets (U 16)
Cherno More Odessos (U 16)
Orlovets
Gabrovo
12.00
Beroe Stara Zagora (U 16)
Dunav Ruse (U 16)
Obshtinska
Stara Zagora
12.00
Chernomorets 2014 (U 16)
Svetkavitsa (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
13.00
Girls (U 16) Division 1 | Dobrudja, Zagore and Moesia regions
Vihar Aytos (U 16)
Unstoppable (U 16)
Aetos
Aytos
10.00
Tony 7 Sliven (U 16)
Wolves Razgrad (U 16)
Aetos
Aytos
11.45
Unstoppable (U 16)
Tony 7 Sliven (U 16)
Aetos
Aytos
14.00
Vihar Aytos (U 16)
Wolves Razgrad (U 16)
Aetos
Aytos
15.45
31-10-2021
Men BBL Division A | Regular season, West
Slavia
Sportist 1959 Svoge
St. George School
Sofia
Men BBL Division A | Regular season, Center
Slow & Furious
Vihar Aytos
Chavdar
Troyan
14.00
Dunav Ruse
Lokomotiv G. O.
Chavdar
Troyan
16.00
Chardafon Orlovets
Chavdar Troyan
Chavdar
Troyan
18.00
Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group A
Tundja Yambol (U 12)
Sliven 2010 (U 12)
Diana
Yambol
09.00
Beroe (U 12)
Vihar Aytos (U 12)
Diana
Yambol
10.45
Sliven 2010 (U 12)
Beroe (U 12)
Diana
Yambol
13.30
Vihar Aytos (U 12)
Tundja Yambol (U 12)
Diana
Yambol
15.15
Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group B
Beroe (U 12) -2
Dolphin (U 12) -2
Obshtinska
Stara Zagora
09.00
Rozova Dolina (U 12)
Dolphin (U 12)
Obshtinska
Stara Zagora
10.45
Dolphin (U 12) -2
Rozova Dolina (U 12)
Obshtinska
Stara Zagora
13.45
Dolphin (U 12)
Beroe (U 12) -2
Obshtinska
Stara Zagora
15.30
Girls (U 12) Regions | Dobrudja region, Group A
Unstoppable (U 12)
Cherno More Odessos (U 12)
Lokomotiv
Varna
09.00
Dobrich 93 (U 12)
Dorostol (U 12)
Lokomotiv
Varna
10.30
Dunav Ruse (U 12) -2
Unstoppable (U 12)
Lokomotiv
Varna
12.00
Cherno More Odessos (U 12)
Dorostol (U 12)
Lokomotiv
Varna
13.30
Dunav Ruse (U 12) -2
Dobrich 93 (U 12)
Lokomotiv
Varna
15.00
Girls (U 12) Regions | Zagore region
Vihar Aytos (U 12)
Vihar Aytos (U 12) -2
Aetos
Aytos
08.30
Chernomorets 2014 (U 12)
Beroe Stara Zagora (U 12) -2
Aetos
Aytos
10.15
Vihar Aytos (U 12) -2
Beroe Stara Zagora (U 12)
Aetos
Aytos
12.00
Beroe Stara Zagora (U 12) -2
Chernomorets (U 12)
Aetos
Aytos
13.45
Beroe Stara Zagora (U 12)
Chernomorets 2014 (U 12)
Aetos
Aytos
15.30
Chernomorets (U 12)
Vihar Aytos (U 12)
Aetos
Aytos
17.15
7dnisportbg
Other News
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи
s