Септември е последният финалист при юношите U19

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: BGbasket.com)

27-05-2021 14:01 | BGbasket.com

Септември е последният отбор, който си осигури участие във финалния турнир на Държавното първенство по баскетбол за юноши U19.

Тимът спечели убедително втория мач от баража срещу Шумен днес, побеждавайки го със 70:45. Двубоят се проведе в столичната зала „Триадица“.

Септември победи и в първата среща като гост, но далеч по-драматично – с 83:81.

Така тимът попада в група А на турнира, където са още Шампион 2006, Академик Пловдив, Балкан, БУБА Баскетбол и Черно море Тича.

В група Б са Рилски спортист, Тунджа, Берое, Левски, Черноморец и ЦСКА.

Финалният турнир ще се проведе от 2 до 8 юни в столичните зали „Триадица“ и „Сейнт Джордж“.

*По регламент първите шест отбора от Елитната група на Запад се класират директно за финалите - БУБА Баскетбол, Левски, ЦСКА, Балкан, Шампион 2006 и Рилски спортист. Четири тима, които играха само с юноши в ББЛ А група - Черно море Тича, Ямбол, Академик Пловдив и Берое, също получават място на финалите. Черноморец и Шумен подадоха заявки за участие в Елитна група на Изток, но такава не бе сформирана и през сезона двата тима се състезаваха в I Дивизия. По-предно класираният от тях тим на Черноморец също получи право да играе на финалите, докато между Шумен и седмия на Запад Септември се проведе бараж за последното място.

Тагове: Финали за юноши U19