Девойките обърнаха Румъния за победоносен край в подготовката

(сн. BGbasket.com)
28-07-2024 14:57 | BGbasket.com

Българският национален отбор за девойки до 18-годишна възраст финишира успешно своята подготовка за европейското първенство в Плоещ, Дивизия Б. Момичетата на Маргарита Маринкова надвиха Румъния със 70:69 във втората контрола, която се изигра в зала „Дунав“, Русе. Така българките взеха реванш от северните ни съседки за поражението ден по-рано със 72:74.

Това се оказа достатъчно за младите „лъвици“ да приключат подготвителния си лагер с пет победи и две загуби. Шампионатът на Стария континент на румънска земя ще се проведе от 2 до 11 август, а българският тим се намира в група А, където ще срещнат Гърция, Ирландия, Северна Македония и Норвегия.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, като двата отбора си размениха по една част. Домакините поведоха с 5 точки в края на първата част, а на голямата почивка фиксираха 35:33 в своя полза.

Началото на второто полувреме бе белязано от подем на гостите, които реализираха 18 безответни точки и в края на предпоследния период дръпнаха с 14 точки. Това не повлия на българките, които във финалната десетка проявиха характер и в самия край сътвориха обрат, за да се доберат до драматичния успех.

Димана Костова даде тон на младите „лъвици“ със 17 точки. Николета Стойнова отбеляза 16, Деница Манолова завърши с 13, Елена Драгоева остана с 11.

Тагове: България U18 (девойки)